Line Up

Main Stages
Joan Baez (Sat), Passenger (Sun), Frank Turner (Fri), Joan Armatrading (Sun), The Proclaimers (Fri) 
Punch Brothers (Sun), John Butler Trio (Sat), Nick Mulvey (Fri), Wilko Johnson (Fri)
The Ukulele Orchestra of Great Britain (Sun), The Unthanks (Sat), Show of Hands (Sat), Katzenjammer (Thurs) Altan (Fri)
Treacherous Orchestra (Sat), Gretchen Peters (Sat), The Skatalites (Sat), Danú (Sun), Stornoway (Sat)
Martin Simpson, Andy Cutting & Nancy Kerr (Sun), Rhiannon Giddens (Sat), 
Shooglenifty (Sat & Sun), Peggy Seeger (Fri)
Bella Hardy (Sun), Alvin Youngblood Hart (Sat), 
Amsterdam Klezmer Band XL (Fri), The Lone Bellow (Sat & Sun)
Chris Smither (Fri), Angaleena Presley (Fri), Josienne Clarke & Ben Walker (Thur & Fri), Skinny Lister (Sat)

Canzoniere Grecanico Salentino (Fri), The Demon Barbers XL (Sun) Jim Moray’s Silent Ceilidh (Sat), Keston Cobblers Club (Sun)
The Stray Birds (Sat & Sun), Rura (Fri & Sat), 
Olivia Chaney (Sat), Goitse (Sat & Sun), De Temps Antan (Fri, Sat, Sun)
Lynched (Thurs), Ben Miller Band (Sun), 
Blackbeard’s Tea Party (Fri), Brian McNeill (Fri & Sat), The Willows (Sun)
CoCo & The Butterfields (Sun), Fara (Thur & Sun), Mawkin (Thurs), Talisk (Sat & Sun), The Elephant Sessions (Thurs) 
Hannah Sanders (Thurs), 3Sticks (Fri), Jaywalkers (Thur), David Gibb (Fri) 

Club Tent Showcases
Sam Kelly Trio (Fri), Kim Churchill (Sat), Stick In The Wheel (Sat)
Ange Hardy (Sun), Mishaped Pearls (Sun)

The Den
Ajimal, Anna Pancaldi, Bouche, Boundless Brothers, Call Me Ceilidh, Callaghan 
Ciaran Lavery, Crewsdon & Cevanne, Dan Walsh, EdwardAlice, Fabian Holland
Flo Morrissey, Hattie Briggs, IDER, Inti Rowland, Jake Isaac 
Jaron Freeman-Fox, Jimmy Aldridge & Sid Goldsmith, Kings of the South Seas
Laish, Lewis & Leigh, Lorelai, Òkina, Rozi Plain, Seafret, Sorren Maclean
Stu Larsen, Teyr, The Emerald Armada, The Half Earth, Three Minute Heist 
Threepenny Bit, Twelfth Day, Ward Thomas 
 
Running Times Stage One
 
Joan Baez (Sat 9pm - 10pm), Passenger (Sun 8.20pm - 9.20pm), Frank Turner (Fri 7.15pm - 8.20pm), Joan Armatrading (Sun 5.35pm - 6.35pm), The Proclaimers (Fri 10.15pm - 11.25pm) 
Punch Brothers (Sun7pm - 8pm), John Butler Trio (Sat 5pm - 6pm), Nick Mulvey (Fri 8.45pm - 9.45pm), Wilko Johnson (Fri 5.55pm - 6.55pm)
The Ukulele Orchestra of Great Britain (Sun 4.15pm - 5.15pm), The Unthanks (Sat 6.25pm - 7.25pm), Show of Hands (Sat 1.30pm - 2.15pm), Katzenjammer (Thurs) Altan (Fri 4.35pm - 5.35pm)
Treacherous Orchestra (Sat 10.30pm - 11.25pm), Gretchen Peters (Sat 2.35pm - 3.25pm), The Skatalites (Sat 3.45pm - 4.35pm), Danú (Sun 2.50pm - 3.50pm),  Rhiannon Giddens (Sat 7.45pm -8.35), Shooglenifty (Sat & Sun 9.50pm - 10.50pm), 
Bella Hardy (Sun 1.40pm - 2.30pm), 
 The Lone Bellow (Sat & Sun 12.35pm - 1.20pm)
 Angaleena Presley (Fri 3.20pm - 4.15pm), 

Canzoniere Grecanico Salentino (Fri 2.10pm - 3.oopm), 
The Stray Birds (Sat 12.30pm - 1.10pm & Sun), Rura (Fri 1pm - 1.50pm & Sat),
 Goitse (Sat 11.30pm - 12.10pm & Sun), De Temps Antan (Fri, Sat, Sun 11.30pm - 12.15pm)

 

Broadcast and media partners

Supporters